• Slider/TR/Slide1.png
  • Slider/TR/Slide1.png
  • Slider/TR/Slide1.png
  • Slider/TR/Slide1.png
  • Slider/TR/Slide1.png

Analiz Formu
Fotoğraflarınızı Gönderin Size Gereken Bilgileri Verelim!Saç Ekimi

Modifiye Micromotor FUE Saç Ekimi

Türkiye'de ilk

SAÇ KÖKLERİNİN DIŞARIDA BEKLETİLMESİNE SON
Son araştırmalarda vucut dışında bekletilen saç köklerinde  her 1 saatte %5 oranında saç kökü ölümü gerçekleşiyor.

Saçlarımı ektirdim ama çoğu çıkmadı hüsranına TEK ÇÖZÜM

Aşamalı FUE 1000 kök çıkarılıcak 1 saat içinde ekilecek sonra 1000 kök daha aynı gün içinde 4 seans ile kesin çözüm.

Uzun bir başlık '' Dr Resul Yaman;Aşamalı,Düşük Devir Hızlı, Modifiye Mikromotor FUE'' ancak ülkemizde ve tüm dünyada giderek yaygılaşan saç transplantasyonu için çok değerli ve anlamlı bir başlık.
Bilindiği üzere saç ekimi tüm dünyada yayınlaşmakta , ülkemiz özellikle İstanbul bu alanda dünyanın önemli merkezlerinden biri haline gelmekte ,saç transplantasyonu operasyonlarının bu denli yaygınlaşmasının en önemli sebebi sık ve doğal sonuçların alınmasıdır.
Sık ve doğal sonuçlar daha fazla saç kökünün nakline yardımcı olan mikromotorun keşfiyle artmaktadır.Mikromotorun seri kesme kabiliyeti sayesinde çok daha fazla kıl follikülü alınmasına imkan tanımaktadır.

Ancak çok sayıda follikül alımı yani saç köklerinin çokca alınması ekim için de uzun zamam gerektirmektedir ve dolaysı ile saç kökleri, ekimi beklerken dış ortamda uzun süre beklemekte ve zarar görmektedir.Mikromotor yüksek devir hızına ulaşbilen bir alet olup çok yüksek devir hızında saç köküne zarar verme ihtimali bulunmaktadır.
 
Modifikasyonumuz temel olarak iki amacı hedeflemektedir. Birincisi düşük devirde mikromotor kullanarak saç köklerinin ısınarak yada parçalanarak zarar görme ihtimali ortadan kaldırılmış olur.İkinci olarak da saç köklerinin vucut dışında kalış süresi azaltmayı amaçlar bu ancak, 1000 er adet saç nakli ile operasyon aşamalı olarak yapılarak sağlanır.Bu modifikasyonda 1000 saç kökü çıkarılıp ekildikten sonra diğer 1000 köke geçilir ,aynı gün içersinde 4 kez işlem tamalandığında 4000 saç kökü sağlıklı bir şekilde nakledilir.Bu sayede saç köklerinin dışarda kalış süresi, 15 dakika ile 45 dakika arasında kalır ki bu büyük organ tranplantasyonları için bile ideal süredir.
 
Bu yöntemle birlikte hem saç köklerinin dışarda kalış süresi düşürülmüş olup hemde mikromotor devir hızı düşürülerek köklerin zarar görmeden alınmasına imkan vermektedir.
Bu modifikasyonla birlikte alınan şaç köklerinin tamamı tutmuş olucak ve hem yüksek sayıda kök nakli sağlancak hemde köklerin zarar görme ihtimali tamamen ortadan kalmış olucak.

 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimi de Fue yöntemi ile yapılmaktadır. Donör alan olarak iki kulak arası ense bölgesi tercih edilmelidir. Sakal ekimi için alınan kökler genelde tekli olmalı, ikili ve üçlü alınan greftler tekli kök haline getirilmelidir.
Sakal ekiminde ekilecek bölgeye göre yön değişiklikleri önemlidir. Özellikle çene kısmı en fazla göründüğü için ve karşıdan bakıldığında seyrek bir görüntü vermemesi için yoğun olarak ekilmelidir. Bıyık kısmı da aynı şekilde yoğun ve sık olmalıdır. Yanak ve hata bölgeleri ve çene altı daha seyrek ekilebilir.
 
Sakal ve bıyık ekiminde sadece tekli kökler kullanılmalıdır. Bu da ekimin zorluk derecesini ve harcanan zamanı artırır. Ücret olarak ta saç ekimine göre daha pahalı bir uygulamadır. Daha önce sakal ve bıyığı olamayan bir kişi için yaklaşık 3000 greft yeterli olacaktır.
 
Ekim sonrası süreç yine saç ekiminde olduğu gibidir. Ancak yüz bölgesi çok hareketli ve hassas olduğu için ekim sonrası ilk üç gün fazla hareket ettirmemelisiniz. Da az konuşmalı, sıvı besinleri tercih etmelisiniz, aksi taktirde kökler tutunamayabilir. İlk 10-15 gün tıraş olmamanız tavsiye edilir.

Kaş ve Kirpik Ekimi

Kaş ve kirpik ekiminde Fue yöntemi ile alınan tekli greftler kullanılır. İkili ve üçlü greftler de tekli hale getirilir. Donör alan olarak ense kısmı tercih edilir. Kaş ekimi için açıklığın durumuna göre tek kaş için 200-600 kök yeterli olacaktır. Uygulama sonrası süreç saç ekiminde olduğu gibidir. İlk 24 saat su değmemelidir. Ekilen saç telleri 1 ay süresince dökülür. Ekimden 3 ay sonrasında kaşlar çıkmaya başladıktan sonra parmaklarınız ile kaşların çıkış yönüne doğru masaj yapmanız yön konusunda etkili olur.İlk çıan kaşlar nispeten kalın görünümlü ve sert olucaktır haliyle ense bölgesinin saç yapısına uygun olucaktır yaklaşık bir yıl içersinde kaşlar kökler yeni bölgeye uyum sağlayıp daha ince hale gelecek ve kaş görselini yakalayacaktır. Kirpik ekiminde önemli olan nokta kişinin sağlıklı göz kapaklarına sahip olup olmadığıdır. Eğer bir sorun yoksa kaş ekiminde olduğu gibi ense kısmından lokal anestezi ile alınan kıl kökleri tek tek göz kapaklarına istenilen yöne doğru yerleştirilir. Saç kökü alınarak ekilen kirpikler uzayacağı için zaman zaman kısaltılması gerekecektir. Kirpik ekiminde ihtiyaca göre 50-100 kök yeterli olabilir. Kirpik ekimi için donör alanın enseye yakın aşağı kesimlerinden daha ince telli saç kökleri seçilir. Kirpik ekiminde saç, sakal ve bıyık ekiminin aksine ekilen kirpikler dökülmeden uzamaya devam edebilirler. Kaş ve kirpik ekiminde fiyatlar saç kökü sayısına bağlı değildir. Genelde seans olarak fiyatlandırma yapılır.

ANALİZ

Fotoğraflarınızı gönderin gerekli bilgileri hemen size verelim!

HİZMETLERİMİZ

Saç ekimi, Sakal ekimi ve diğer hizmetlerimiz...

HASTA SONUÇLARI

Hasta sonuçlarını görmek facebook sayfamızı ziyaret edin

FAQ

Frequently Asked Questions